Send us a message

Actualities

March, 2017

Investment plans II

We are continuing the study of farmers investment plans. Much of the excitement is fueled by new solutions for PROW-founed investments.

February, 2017

Fight against dairy cattle diseases

Again the addressees of our actions are dairy cattle. We are implementing a new important informational project whose aim is to create the awareness in the importance of health prevention and to present the best solutions how to use the prevention.

December, 2016 / January, 2017

What kind of tractors would farmers like to have on their farm?

We are finding out about farmer's preferences conserning tractors. Which brands are most popular? How farmers assess the work of selected tractors? Which of them are predominantly mentioned in farmer's purchase plans?

October, 2016

Innovative fuel management system for agricultural holdings

We are informing farm owners about innovative ways to protect them against fuel theft while improving fuel consumption management.

October, 2016

Investment plans I

We are conducting a study on the farmers investment plans in 2017. What investments do they most often think of? How do they plan to finance them? (The study will be conducted in two parts: the last quarter of 2016, and the first quarter of 2017)

October, 2016

Farmers, the internet and an on-line communication

We are conducting a study aimed at understanding the needs of agricultural holdings about having their own website and how is their on-line activity.

September, 2016

Heat energy in the country

We are gathering the information on the current country provision of the heat energy sources. We are also verifying the level of interest in the usage of liquefied gas, consistent gas and electric energy.

August, 2016

Marketing campaigns effectiveness research

We have been making the research through summing up the results of the projects addressed to rape producers and implemented in the period from February to May. On the basis of the research we will find out which information from the information received was for rape producers essential and to what extent it affected their decisions.

April 10, 2021, 1 p.m.

3 przepisy na tartę: z mięsem i warzywami, anyżową oraz z karmelizowaną cebulką

Wolisz tartę na słodko czy na słono? Mamy dla Ciebie aż 3 pyszne propozycje: słodką tartę anyżową, tartę z mięsem mielonym i soczystymi warzywami oraz tartę z serem, pieczarkami i karmelizowaną cebulką. Z pewnością któraś z nich przypadnie Ci do gustu.

Read more...

April 10, 2021, 11 a.m.

8 kwiatów jadalnych. Jakie korzyści dają?

Czy wiesz, że można zrobić naleśniki z kwiatów czarnego bzu, sałatkę z kwiatów nasturcji i kolorowy deser z kwiatów bratka? Wiele dobrze znanych kwiatów ozdobnych można nie tylko podziwiać, ale i zjeść! I nie jest to wcale zbyt ekstrawaganckie. Kwiaty można spożywać na wiele sposobów.

Read more...

April 10, 2021, 10 a.m.

Lewica proponuje: 1 mld zł rocznie na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt

Lewica proponuje, by co roku na dopłaty do ubezpieczeń upraw i zwierząt przeznaczać 1 mld zł. W tej sprawie partia przygotowała projekt nowelizacji ustawy.

Read more...

April 10, 2021, 9 a.m.

Milin amerykański pięknie ozdobi ogród i altanę. A jak go uprawiać?

Milin amerykański jest rośliną ozdobną, która stworzy dywan kwiatów i zasłoni przed wścibskim okiem.  Ta tajemnicza i niezwykle efektowana roślina z kwiatami w kształcie trąbki upiększy każdy ogród w wyjątkowym stylu. Jak go uprawiać?

Read more...

April 10, 2021, 8:47 a.m.

Biedronka stawia na lokalnych rolników. Wywiad z dyrektorem Walencikiem

Biedronka stworzyła osobny zespół do kontaktów z lokalnymi rolnikami, którzy chcieliby dostarczać swoje warzywa i owoce do sklepów tej sieci. W ramach nowej struktury aktualnie pięciu regionalnych kupców w całej Polsce odwiedza zainteresowanych rolników i poszukuje nowych chętnych. O zacieśnianiu współpracy z małymi gospodarstwami i o rozwoju segmentu lokalnych produktów rozmawiamy z Markiem Walencikiem, dyrektorem kategorii warzyw i owoców w sieci Biedronka.

Read more...

April 10, 2021, 8:46 a.m.

Ogórek gruntowy dobrze odżywiony

Ogórek jest rośliną specyficzną pod względem nawożenia. Z jednej strony ma wysokie wymagania pokarmowe, a z drugiej jest bardzo wrażliwy na zasolenie i nie można stosować zbyt dużych dawek nawozów przedsiewnie. Planując nawożenie ogórków, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim cel uprawy i jej intensywność.

Read more...

April 10, 2021, 8:02 a.m.

Grypa ptaków: dramat na Mazowszu. Nie ma komu wybić 2,5 mln sztuk drobiu

Dramat w powiecie żuromińskim na Mazowszu trwa. Liczba ognisk grypy ptaków zwiększa się w zastraszającym tempie. W tej chwili ptaków do uśpienia jest tak dużo, że nie ma komu tego zrobić. Zabrakło też dwutlenku węgla do ich zagazowania. AgroUnia zapowiedziała działania w tej sprawie.

Read more...

April 10, 2021, 7:30 a.m.

Fasolnik chiński – uprawa, odmiany, nawożenie i podpory

Fasolnik chiński, zwany również wspięgą chińską lub fasolnikiem wężowym, jest warzywem podobnym do fasoli i wytwarza smaczne strąki niezwykłej długości. A jak należy uprawiać warzywo? Jak nawożenie i jakie podpory należy zastosować przy fasolniku chińskim?

Read more...

Check what we can do for You

Contact us