Send us a message

Actualities

March, 2017

Investment plans II

We are continuing the study of farmers investment plans. Much of the excitement is fueled by new solutions for PROW-founed investments.

February, 2017

Fight against dairy cattle diseases

Again the addressees of our actions are dairy cattle. We are implementing a new important informational project whose aim is to create the awareness in the importance of health prevention and to present the best solutions how to use the prevention.

December, 2016 / January, 2017

What kind of tractors would farmers like to have on their farm?

We are finding out about farmer's preferences conserning tractors. Which brands are most popular? How farmers assess the work of selected tractors? Which of them are predominantly mentioned in farmer's purchase plans?

October, 2016

Innovative fuel management system for agricultural holdings

We are informing farm owners about innovative ways to protect them against fuel theft while improving fuel consumption management.

October, 2016

Investment plans I

We are conducting a study on the farmers investment plans in 2017. What investments do they most often think of? How do they plan to finance them? (The study will be conducted in two parts: the last quarter of 2016, and the first quarter of 2017)

October, 2016

Farmers, the internet and an on-line communication

We are conducting a study aimed at understanding the needs of agricultural holdings about having their own website and how is their on-line activity.

September, 2016

Heat energy in the country

We are gathering the information on the current country provision of the heat energy sources. We are also verifying the level of interest in the usage of liquefied gas, consistent gas and electric energy.

August, 2016

Marketing campaigns effectiveness research

We have been making the research through summing up the results of the projects addressed to rape producers and implemented in the period from February to May. On the basis of the research we will find out which information from the information received was for rape producers essential and to what extent it affected their decisions.

Feb. 5, 2023, 1 p.m.

Wszystko zaczęło się od "Gromady – Rolnika Polskiego"

Redaktora Krzysztofa Wróblewskiego poznałem w „Gromadzie – Rolniku Polskim”. Przez ponad 40 lat uprawiał dziennikarstwo prasowe w bardzo wartościowym temacie – rozwoju polskiej wsi i rolnictwa. Uważam, że należy do grona najwybitniejszych dziennikarzy rolnych od lat powojennych do czasów obecnych.

Read more...

Feb. 5, 2023, noon

Wielka "Mała Istebna" i jej rola dla góralskiego folkloru

„Mała Istebna”, chociaż mała to chyba najlepiej i najpiękniej prezentuje kulturę i folklor górali istebniańskich z Żywiecczyzny (Beskidu Żywieckiego). Nie ma bowiem nic piękniejszego i łapiącego za serce niż dzieci i młodzież, kochające i kultywujące dziedzictwo dziadów. A tak jest właśnie w Istebnej.

Read more...

Feb. 5, 2023, noon

Indulis Kreslins - pasjonat wełny, tkania i polskich strojów ludowych

Zachwycamy się tym, co zamorskie. A tymczasem zdarza się, że ktoś przyjedzie do nas z kraju o odmiennej kulturze i języku i zachwyci się łowickim czy opoczyńskim wełniakiem. A nawet zacznie kolekcjonować polskie stroje, a potem z miłości do nich szyć je. Tak robi Indulis Kreslins – Łotysz, który 22 lata temu osiadł w Polsce.

Read more...

Feb. 5, 2023, 9 a.m.

Drobnoustroje na atakują, czyli czy grozi nam potrójna pandemia?

Lekarze i naukowcy zajmujący się wirusami mówią w tym roku o tridemii. To termin, którym określa się nietypową sytuację, w której w jednym sezonie niemal jednocześnie atakują trzy wirusy: RSV, grypy i COVID-19. Dlaczego tak się dzieje i czy rzeczywiście sytuacja jest tak niebezpieczna?

Read more...

Feb. 5, 2023, 8 a.m.

Ceny żywności, nawozów, paliwa, energii w górę – zboża i rzepak w dół

Pierwszy raz od wielu lat realny wydaje się scenariusz, że koszty ponoszone przez rolnika będą dotyczyć cen z okresu dramatycznych podwyżek, a przychody wrócą do poziomów sprzed skokowych wzrostów. Co będzie drożeć w 2023 roku? 

Read more...

Feb. 5, 2023, 7:30 a.m.

Dieta ketogeniczna choc skuteczna, nie jest dla każdego

Pewnie nieraz słyszeliście albo czytaliście o diecie keto. Dieta ketogeniczna jest reklamowana jako cudowna metoda odchudzania, ale trzeba pamiętać, że ten plan żywieniowy jest tak naprawdę dietą medyczną, która wiąże się również z poważnym ryzykiem zdrowotnym.

Read more...

Feb. 4, 2023, 6:58 p.m.

Ceny mleka spadają po 50 gr. Kowalczyk na „tak” w sprawie interwencji na rynku mleka

Kolejne mleczarnie tną ceny skupu mleka, czasem nawet po 50 groszy na litrze. Ale również ceny produktów mleczarskich spadły najskromniej o 40–50%. Jedynie sieci handlowe zyskują na kryzysie na rynku mleka. Dlatego izby rolnicze i organizacje mleczarskie apelują o szybką interwencję w tym sektorze. Na takie rozwiązanie jest otwarty nawet minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Read more...

Feb. 4, 2023, 5:18 p.m.

Prezes A-Lima BIs: wkrótce pokażemy polski samojezdny wóz paszowy

– Wkrótce nastąpi prezentacja pierwszego handlowego modelu samojezdnego wozu paszowego, który w 100% jest naszą konstrukcją, a powstał przy współpracy bardzo poważnych partnerów jak np. Volvo. Pierwsza prototypowa maszyna przeszła już testy – mówi Tadeusz Łuczak, założyciel i prezes polskiej, rodzinnej firmy A-Lima-Bis ze Środy Wielkopolskiej w rozmowie z Andrzejem Rutkowskim.

Read more...

Check what we can do for You

Contact us